Rodzaj spotkania: Targi

Warsaw Humanitarian Expo

Warsaw Humanitarian Expo
© UNICEF/Al-Issa

Data: 11-13 czerwca 2019

Rodzaj spotkania: Targi

Dla kogo?: Partnerzy biznesowi UNICEF, małe i średnie przedsiębiorstwa technologiczne i produkcyjne, eksperci z obszaru technologii i innowacji, media

Opis: Warsaw Humanitarian Expo (WHE) to odpowiedź na zdecydowanie za małą obecność dostawców towarów i usług z Europy Środkowo-Wschodniej na globalnym rynku pomocy humanitarnej. Szacunkowe dane za rok 2018 pokazują, iż rynek ten wart jest około 60 mld USD czyli 240 mld złotych.
WHE to pierwsze, jedyne i największe w Europie Środkowo-Wschodniej targi łączące i integrujące środowisko pomocy humanitarnej i rozwojowej
Organizatorami WHE są: Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Ptak Warsaw Expo.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Polski Andrzej Duda. Partnerami są: LUBAWA S.A., Krajowa Izba Gospodarcza oraz Polskie Linie Lotnicze LOT.
W pawilonach wystawienniczych Ptak Warsaw Expo zaprezentują się zarówno agendy i agencje Organizacji Narodów Zjednoczonych, jak i organizacje międzynarodowe, rządowe i pozarządowe (NGOs) niosące pomoc humanitarną i rozwojową. Warsaw Humanitarian Expo to platforma spotkań Tych, którzy zajmują się zakupami w w/w organizacjach oraz Tych, którzy oferują produkty i usługi niezbędne do niesienia pomocy na najwyższym poziomie bezpieczeństwa, do odbudowy terenów, które ucierpiały w wyniku sytuacji kryzysowych, zmian klimatycznych, konfliktów wojennych oraz produkty kwalifikowane do wspierania rozwoju gospodarczego i polepszenia warunków życia w rozwijających się państwach.

Zapraszamy na prezentację o działaniach Ambasady Dobrej Woli, która odbędzie się pierwszego dnia targów, 11 czerwca, o godz. 14:30 w Sali A w Miasteczku Humanitarnym.